Şehir Masalları İsimli Moda–Fotoğraf Projesi

Masallarla büyürüz, sonra onları unuturuz ama onlar bizi bırakmaz. Şehrin en gri sokaklarında bile çıkarlar tekrar karşımıza.

Moda tasarımcısı ve İlmisimya Fotoğraf’ın kurucularından ’ın ortak projeleri olan Şehir Masalları; ’in şehir- ilişkisinden esinlenip şehrin zaman zaman grileşen hayatına renk getirmek için tasarladığı ilk koleksiyonundan parçaların yer aldığı, masalları ironik ve modern bir bakış açısı ile ele alan bir fotoğraf projesi. ’ın kareleri her şeyin daha da parlatıldığı, cilalandığı, abartıldığı günümüz moda fotoğrafı anlayışına sıradan, günlük, sade olanla meydan okuyor. İzleyici hep tanıdık mekanlarla, kanıksanmış olaylarla karşı karşıya bırakılıyor.

İçinde şehrin soğuk ve acımasız tarafına küçük bir eleştiri olsa da bunu esprili bir dille anlatan karelerde; ormandaki kurttan korkup şehre kaçmış fakat burada daha büyük bir tehlike olan şehir kurtları tarafından kovalanan Kırmızı başlıklı kız’dan, evsizin karton barınağında uyuyakalmış uyuyan güzele, kıraathanede pişpirik oynayan Alice’e ve eskilerden hatırladığımız birçok ın şehir hayatının içinde nasıl bir dönüşüm geçirdiğini görebilirsiniz. Şehir Masalları sergisi şehre ve masallara farklı bir bakış açısı görmek isteyenler için 1-8 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de.

Galeri Selvin

Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy, Beşiktaş/İstanbul - Tel: 212.263 74 81

selvincg@gmail.com - www.galeriselvin.com

Galerimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

www.sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

1 Tweet

Tek Yorum on "Şehir Masalları İsimli Moda–Fotoğraf Projesi"

  1. Özcan Günay on Sal, 3rd Ağu 2010 5:54 pm 

    Farklı bir anlatımla güzel fotoğraflar olmuş.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType