Gülşah Elikbank’ın “Günebakan Üçlemesi”nin 1. ve 2. Kitabının Yeni Baskıları Yayımlandı…

14 Ekim 2011 Yazar:  
Kategori: Duyurular, Edebiyat, Kitabiyat, Kitaplar, Roman, Romanlar, Sanat

GÜLŞAH ELİKBANK’IN GÜNEBAKAN ÜÇLEMESİ’NİN GENÇLER İÇİN FENOMEN OLAN İLK KİTABI “SİYAH NEFES” ve İKİNCİ KİTABI “MAVİ DAĞ”IN İKİNCİ BASKILARI POSTİGA YAYINLARI’NDAN ÇIKTI…

Edebiyatın genç kalemlerinden ’ın Günebakan Üçlemesinin ilk iki kitabı Siyah Nefes ve Mavi Dağ kitaplarının ikinci baskısı Postiga Yayınları tarafından yayınlandı. Kısa sürede büyük bir başarı yakalayan genç yazara usta isimlerden de destek geldi.

 

Usta yazar Sadık Yemni arka kapakta, genç meslektaşını anlatırken, Elikbank kendine has bir dil, fantastik oyun alanı ve karakterler yaratmış. Modern  anlatımla esrarlı bir masal kozası örmüş. Bu türü sevenler için gerçek bir okuma şöleni, diyor. Gençlerin beğeniyle takip ettiği Metal Fırtına’nın yaratıcısı Orkun Uçar, Gülşah Elikbank, hayal diyarının askerlerinden biri. Güçlü anlatımını, hikayeci yönüyle desteklemiş. Bir üçleme kurgulamak en az kitabın kendisi kadar ilginç bir macera yolculuğudur. Ona bu yolculukta eşlik etmek okura çok şey katacaktır, diye özetliyor Günebakan Üçlemesinin önemini.

Gülşah Elikbank, İstanbul Tüyap Fuarında okuyucularıyla buluşacağını belirtirken, takipçilerine bir de yeni bir aşk romanı müjdesi veriyor. Postiga Yayınevi standında, 12 ve 13 Kasım tarihlerinde, saat 15.00 / 17.00 arasında genç yazar okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak.

GÜLŞAH ELİKBANK

1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1999’da Nazilli Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı. Üniversite son sınıftan bu yana iş dünyasının içinde yer alırken bu sürenin son yedi yılında Türkiye’nin üç bölgesinde faaliyet gösteren bir turizm ve inşaat firmasında üst düzey yönetici olarak çalışmasını sürdürmektedir. İş hayatına olan bağlılığının yanında şiir yazmak, tiyatro oyunu ve yazmak çocukluğundan beri tutkuyla bağlandığı bir diğer yandır. Yazma tutkusuna ek olarak okumak, sinema ve tiyatro etkinliklerine katılmak da vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır.  Varlık, Ayraç Kitap Tahlili ve Temrin dergilerinde ve bir kişisel gelişim dergisi olan Martı dergisinde kitap eleştiri yazmaktadır. Bodrum Kent Tv’de Kitapkolik adında bir program sunmaktadır.

Derin hayal gücünün etkisiyle ilk kitap denemesini fantastik tür üzerinde gerçekleştirdi. Bir üçlemenin ilk kitabı olan “Siyah Nefes, Günebakan Üçlemesi 1” ’i bitirerek Ocak 2010’da okuyucularla buluşturdu. Üçlemenin ikinci kitabı Mavi Dağ’da Nisan 2011’de raflardaki yerini aldı.  Her iki kitap da Postiga Yayınlarından Ekim 2011’de ikinci baskısını yaptı.

Gülşah Elikbank evli ve bir kız bebek annesidir. Kızı Rüya doğduktan sonra İstanbul’daki iş yaşamını bırakıp Bodrum’a yerleşmiş ve bir aile pansiyonu işletmeye başlamıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

E-mail: gulsahelikbank@yahoo.com

Web: www.gulsahelikbank.com 

www.sanatlog.com

Enter Google AdSense Code Here

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType