Ahmet Ada’dan İki Şiir Kitabı

Sonsuz At

Seçme Şiirler dizisinin diğer bir kitabı da ’nın Sonsuz At’ı. , şiirimizde 1970′li yıllardan bu yana iyi bilinen isimlerden biri. Şiirin süzüle süzüle, kayıp vere vere ve kazana kazana yaşandığı bir sürecin içinden geliyor. Şiirde geçirdiği yaklaşık kırk yılda şiirimizin yaşadığı gelişme, evrilme sürecinin canlı tanıklarından biri. Bu kitabında okuyucu şiir serüvenini yakından tanıma olanağını bulabileceği gibi şiirimizin nereden nereye geldiği konusunda da ’nın şahsında bir düşünce edinebilecek. (Arka Kapak yazısı)

Sözcükler Denizi

’nın bu kitapta bir araya getirdiği şiirler belki de kendi tarihinin en lirik, en duru şiirleri. Okumayı bitirdiğinizde bir daha okumak isteyeceksiniz. Şiirlerin verdiği haz içinizde düğümlenecek. Yaşantının, duygu yoğunluğunun bunca sıkışması estetik hazzın doruğunda gezdirecek sizi. Belki de ’nın yaşamış olduğu rahatsızlık bu şiirlerde yaşama bağlılık, yaşam coşkusu, bilgelik biçiminde ortaya çıktı diye de düşünübiliriz. Bu kitap elinizden düşmeyecek, kendisinden çok söz ettirecek. (Arka kapak yazısı)

Her iki kitap da Şiirden Yayınları (Digraf) tarafından yayımlandı. Sayıları gitgide azalıyor. Bütün dostlarına ve SanatLog okuyucularına duyurulur.

Yazan: sinefil78 (Hakan Bilge)

hakan@sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType