13. Siemens Opera Yarışması İçin Geri Sayım Başladı… | SanatLog

13. Siemens Opera Yarışması İçin Geri Sayım Başladı…

13 yıldır kesintisiz düzenlenen Siemens Opera Yarışması’nın ön elemeleri 11-12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Her yıl genç opera çılarının yoğun ilgisi ve kıyasıya rekabetine sahne olan yarışmayı kazananların açıklanacağı ödül töreni ve gala gecesi ise 14 Mayıs Cumartesi akşamı düzenlenecek.

Türkiye’de opera ının gelişmesine büyük katkıda bulunan ve bugüne kadar pek çok opera çısının profesyonelliğe uzanan kariyerinde önemli bir basamak olan Siemens Opera Yarışması’nın 13’üncüsü gerçekleştiriliyor. çevreleri tarafından tam bir müzik ziyafeti olarak tanımlanan yarışmaya başvurular 6 Mayıs 2011 tarihinde sona eriyor. Ön elemeleri 11, 12 ve 13 Mayıs’ta olmak üzere 3 gün sürecek olan yarışmanın heyecanla beklenen sonuçları ise 14 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenecek olan galada açıklanacak.

13. Siemens Opera yarışmasının jürisinde, ,  , Karlsruhe Operası’nı temsilen ve Heidelberg Operası Genel Yönetmeni Peter Spuhler yer alacak.

Yarışmanın birincisi Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca bursu, ikincisi Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık yaz bursu ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu, üçüncüsü ise 2000 euro para ödülü kazanacak.

SanatLog Haber

www.sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType