6. AYKÜSAD Etkinlik Günleri

23 Eylül 2010 Yazan: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

6.AYKÜSAD ETKİNLİK GÜNLERİ

AYVALIK KÜLTÜR SANAT

ERNEĞİ

27-28-29 Eylül 2010

Ayvalık Kültür Sanat Derneği, 2004’den beri süregelen AYKÜSAD Etkinlik Günleri’nin altıncısını eylül ayının son haftasında düzenliyor.

Programda; 3 gün boyunca; 2 sergi, 1 saydam, 1 kısa film gösterisi, 1 söyleşi ve 1 oyunu yer alıyor.

AYKÜSAD, 6 yıldır dernek çalışma ve faaliyetlerini devam ettirdiği ’nde , sergisi, saydam gösterisi, kısa film, söyleşi düzenliyor.

İsmet İNÖNÜ Kültür Merkezi’nde ise ASD-Ayvalık Sanat Derneği oyuncularının oynadığı oyunu oynanıyor.

Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu 6.AYKÜSAD Etkinlik Günleri; 27 pazartesi, 28 salı, 29 çarşamba günleri devam ediyor.

PROGRAM:

27 Eylül Pazartesi - Saat:18.00 - SERGİ ve SAYDAM GÖSTERİSİ

Belgin KARAKURT - Sergisi

Eskişehir Sanat Derneği - Sergisi

Tekin ÜSTÜNDAĞ - Saydam Gösterisi

Türkan SAYLAN Sanat Merkezi

28 Eylül Salı - Saat: 20.00 - KISA FİLM GÖSTERİSİ ve SÖYLEŞİ

Nail PELİVAN - Türkan SAYLAN Sanat Merkezi

29 Eylül Çarşamba - Saat: 20.00 - TİYATRO

Janne DARC’ın Öteki Ölümü – ASD-Ayvalık Sanat Derneği Oyuncuları

İNÖNÜ Kültür Merkezi

27 EYLÜL PAZARTESİ:

Belgin KARAKURT’un Sergisi, Türkan SAYLAN Sanat Merkezinde, saat: 18.00’de açılıyor. 1964 Aydın-Nazilli doğumlu olan ressam 1985 tarihinde, 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi -İş Bölümü mezuniyetinden sonra, 9 yıl öğretmeni olarak çalıştı. Halen Seramiksan’da art direktör olarak çalışıyor. Seramik, ve illüstrasyon-bezeme-resimleme çalışmaları yapan ressam, Ayvalık’taki kişisel sergisinde son dönemde iplerle oluşturduğu abstre-soyut resimlerini sergiliyor.

Eskişehir Sanat Derneği – Karma Sergisi:

2002 yılında Eskişehir’de kurulmuş olan dernek, Ayvalık’ta, Türkan SAYLAN Sanat Merkezinde, 17. Sergisini 27 Eylül pazartesi, saat 18.’de açıyor. 30 kişi birer ile katılıyor. Katılanlar: Ayhan Oskaylar, Erdoğan Ekiner Önen, Gönül Oskaylar, Günseli Başsav, Hülya Avcı, İbrahim Ünal, İsmet Nadir Atasoy, İzzet Göçmenoğlu, Kerem Bağ, Kübra Vural, Mert Özkan, Mesut Öztürk, Murat Erme, M.Naci Uncu, Müge Özkan, Necati Akkoç, Nimet Gözükan Cörüt, Nursel Kiriş, Özlem Moran, Safiye Kozanlı, Satılmış Özkaraman, Seda Yücel, Sevgi Kösem, Sevinç Saracık, Sibel Avcıoğlu, Sinan Bağ, Şehabettin Tosuner, Şerife Uzman, Turgut Koç, Yasemen Solakoğlu.

Tekin ÜSTÜNDAĞ’ın “DERELERE DOKUNMAYIN” konulu Saydam Gösterisi, Türkan SAYLAN Kültür Merkezinde pazartesi, saat 18.00’de gösteriliyor. 1950 yılı Artvin doğumlu ve eğitimini AFSAD’da almış olan T.ÜSTÜNDAĞ, Sanat Kurumu kurucu üyesi olan ve uzun yıllardan beri çekiyor.

28 EYLÜL ÇARŞAMBA:

Ayvalık 1986 doğumlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema bölümünden ve bir çok ödüllere sahip olan; NAİL PELİVAN’ın Kısa Film Gösterimi Türkan SAYLAN Kültür Merkezinde, Saat: 20.00’de başlıyor. Filmden sonra söyleşi yapılıyor. İletişim: www.bedelfilm.com

29 EYLÜL ÇARŞAMBA:

Stefan TSANEV’in yazdığı “Janne Darc’ın Öteki Ölümü” adlı oyunu, İsmet İNÖNÜ Kültür Merkezinde, saat: 20.00’de başlıyor.

ASD-Ayvalık Sanat Derneği Oyuncularından; Ayşe TOSUNOĞLU,

Sadi MASTAR ve Hakan URUL’un oyunlarını sergiledikleri oyunu yönetmen Yavuz İMSEL idare ediyor. Müzik-Efekt; Ali GÜN-Bülent ÇEVİK, Afiş; Turgut BAYGIN, Dekor-Kostüm; Sedat Pamukçu tarafından yapılıyor. Oyun, 1400’lü yıllarda yaşamış Fransız kadın kahraman Janne DARC üzerine. Kutsal yasalara karşı geldiği gerekçesiyle suçlanarak zindana atılmıştır. Bundan dolayı, yakılarak öldürülmeden önceki son gecesini konu alan oyun, din, ırk siyaset ve merhamet gibi kavramları sorgular ve karşımıza fantastik yönüyle farklı bir çözümleme sunar.

İLETİŞİM: AYKÜSAD-Ayvalık Kültür Sanat Derneği

Başkan: Ayşe AKMAN

Başkan yardımcısı: Emel KARATEKE

Yönetim kurulu üyeleri: Ahmet Toker, Ahmet Üzgeç, Gülseren Kayalı, Hüseyin Yanık, Yüksel Acar.

Tel: 0266 331 46 65

Ayşe AKMAN: 0505 255 47 64

Emel Karateke: 0505 750 02 16

e-posta: aykusad@hotmail.com

web: www.aykusad.org.tr

adres: Ayvalık Belediyesi Türkan SAYLAN Eğitim-Kültür-Sanat Merkezi. İtfaiye yanı. Armutçuk-Ayvalık

www.sanatlog.com